سه گام به سوی موفقیت

فصل یازدهم

چگونه موفق شویم ؟

 

اصولاً باید مفهوم صحیحی از موفقیت بدست آوریم . موفقیت سپری کردن زندگی در شادی و آرامش  و تندرستی است . برداشت های دیگر از قبیل خوشبختی و هماهنگی و کمال امنیت خاطر و ایجاد تعادل در خود تماماً از " من " جای گرفته در اعماق وجود نشاُت می گیرند . (با توجه به گفته های پیشین)  تاْمل و تعمق درباره این مفاهیم , نشاندن آنها را در ذهن سبب میگردد و در نهایت اگر به ایمان برسد به موفقیت دست خواهیم یافت .

 

سه گام به سوی موفقیت

          نخستین گامی که باید در این راه برداریم شناخت کامل هدفی است که می خواهیم بدان دست یابیم .  به عبارت بهتر داشتن عشق به هر کاری که انجام می دهیم موجب موفقیت ما میگردد .

          شاید در این هنگام کسی اعتراض کند و بگوید :

          _ من اصلاً نمی دانم قدم اول را از کجا بردارم و چطور شروع کنم ؟

          پاسخ این است :

          _ هوش بیکران هر کس راه زندگی را نشان خواهد داد .

          این گفته را چند بار شمرده و به آرامی بیان کنید . هنگامی که آن را به صورت ایمان قلبی درآورید عقل تان در برگزیدن راه درست رهنمونتان خواهد گشت و از چشمه فیاض خرد خواهید نوشید و مسائل و مشکلاتتان را حل خواهید کرد .

گام دوم موفقیت ، انتخاب یک رشته و مخصوصاٌ استاد و خبره شدن در آن است .

مقصود این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید . تمام دقت و توجه خویش را حول کاری که برگزیده اید ، متمرکز سازید تا نکته ی مجهولی برایتان باقی نماند و مالاً بتوانید منشاء خدماتی برای هم نوعان خویش گردید .

هدف باید والا و بلند و انسانی باشد . در آن صورت خواهید توانست هم از زندگی شاد و مرفهی برخوردار گردید و هم به همنوع خدمت نمایید .

اما برداشتن قدم سوم از همه مهم تر است . شما باید اطمینان حاصل کنید کاری که می خواهید با موفقیت به انجام رسانید صرفاً در جهت امیال و خواسته های شخصی شما قرار نداشته باشد و به عبارت دیگر فقط تمایلات خود خواهانه شما را ارضا نکند . در جهت اهداف انسانی قرار گرفتن و خود را خادم آن ساختن ، بایستی یکی از اصول موفقیت هر شخص به شمار آید . به عبارت بهتر اندیشه و افکار و آرمان شما می بایستی در خدمت مردم قرار گیرد و آن گاه بازتاب اعمال خود را شاهد و ناظر خواهید گشت که به هر دست داده اید با همان نیز باز پس خواهید گرفت .

.  .  .

خلاصه ای از کتاب قدرت فکر , تالیف دکتر ژوزف مورفی

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن. به نظر من این "مختصر و مفید" ترین متنی بود که راجع به موفقیت خوندم! البته من این کتاب رو کامل خوندم و در کل قلم این نویسنده رو خیلی می پسندم. گاهی بعضی جمله های به ظاهر کوتاهش رو تا 5 بار هم می خونم تا تمام بار معنایی اون رو دریافت کنم. همین متن رو هر چندوقت یکبار، چندین بار با صدای بلند می خونم و به شما هم پیشنهاد می کنم امتحان کنید!

/ 13 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

ما عاشق فهم و ادب و معرفتیم ما خاک قدوم هر چه زیبا صفتیم از زشتى کردار دگر خسته شدیم محتاج دو پیمانه مى معرفتیم

شاهد

سلام ممنونم که به وبلاگ من سر زدی و با نوشته هی پر انژیت خستگی را از تنم بیرون کردی وبلاگ خوبی داری و ارامش خاصی در ان برقرار است دلم می خواد از این نگرش و اینکه اسم خودت را تغییر دادی بیشتر بدانم الته اگر صلاح می دانی موفق باشید

رامین

[دست] اگر روزه در این هوای گرم می گیری نشان دهنده ایمان قوی توست روزه هات قبول باشد دکتر ژوزف مورفی در کتاب « عشق نیروی برتر» ضرب المثل معروفی رو نقل می کنه که براتون می نویسم: * آنچه را که خدا بهم پیوند داده ، هیچ بنده خدایی جدا نتواند کرد.

سارا (از نابینایان وبلاگ نویس

يا مهدي بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند از همان لحظه که از چشم یقین افتادند چشم های نگران، آیینه‌ي تردیدند تو بیایی، همه‌ی ثانیه‌ها، ساعت‌ها از همین روز، همین لحظه، همین دم، عیدند مرحوم قیصر امین پور[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مسیر عشق

سلام موفقیت واقعا این است که زندگی در شادی وارامش وتندرستی سپری بشود ؟ یکی یکی درد ویکی درمان پسندد یکی وصل ویکی هجران پسندد من از درمان ودرد ووصل هجران پسندم انچه را جانان پسندد معنی موفقیت خیلی بالا تر از این حرفها باید باشد درسته؟

گل نرگس شهلا

از طرف ما هم سلام تشکر از امدنتان .این ماه عزیز بر شما هم مبارک. حتما که ما هم دعا خواهیم کرد. یا مهدی[گل]

سید جمال طباطبایی ازاد

نشسته ام واژه می بافم به اندازه ی صبر آسمان شاید امروز به تمام گل ها وعده ی باران دهم =================== عطر گل را همراه آرامش برایت خواهانم